PrzySmaki Chrzanolandii


KGW Grojec

Jury przy pracy

Panie z KGW brały udział w konkursie kulinarnym „PrzySmaki Chrzanolandii”, wszystkie potrawy zgłaszane do konkursu musiały zawierać chrzan. Rywalizowało 16 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu chrzanowskiego: Bolęcin, Dulowa, Grojec, Karniowice, Kwaczała, Nieporaz, Regulice, Zagórze, „Balinianki” z Balina, „Gromcaneczki” z Gromca, „Libiążanki” z Libiąża, Grupa Śpiewaczo - Obrzędowa „Luszowianki” z Luszowic, Grupa Śpiewaczo-Obrzędowa „Płazianki" z Płazy, Grupa Śpiewaczo - Obrzędowa „Pogorzycanki” z Pogorzyc, „Lipowianki” z Wygiełzowa i „Macierzanki” z Żarek.
Jury w składzie: Iwona Bielska, Mikołaj Grabowski, Dariusz Barański i Leszek Horwath przyznało III miejsce i 500 zł - KGW z Kwaczały za chłodnik staropolski podany w miseczce z pomidora. Portal potrawyregionalne.pl sprawujący patronat medialny nad imprezą przyznał swoje symboliczne wyróżnienia - „Anioły” - za anielski smak potrawy. Jednego z „Aniołów” otrzymało KGW Grojec za ziemniaki po cabańsku z koperkiem.

W części artystycznej imprezy wystąpiły dwa zespoły z naszej gminy; teatr ludowy "Tradycja" z Okleśnej oraz Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiaczek" z Grojca.

Szersza relacja z imprezy na stronie internetowej
>> www.potrawyregionalne.pl <<

GALERIA ZDJĘĆ

<< powrot