Konkurs recytatorski poezji anglojęzycznej

[Rozmiar: 206218 bajtów]
Nagrodzeni i wyróżnieni od lewej: Kornelia Berny, Monika Lusowicz, Weronika Żądło, Żaneta Zaporowska, Natalia Lech, Karolina Heród i Ewelina Kubica.
W konkursie wzięło udział 13 uczestników - gimnazjalistów z Alwerni i Kwaczały.

Jury w składzie:
  1. Iwona Kulawik– nauczycielka języka angielskiego w ZS nr 1 w Alwerni,
  2. Alicja Smółka – nauczyciel - bibliotekarz w ZS nr 3 w Kwaczale
Biorąc pod uwagę kryteria oceny: dobór repertuaru, prawidłową wymowę, interpetacje utworu oraz ogólny wyraz artystyczny po przesłuchaniu wykonawców   postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia :

Nagrody :

I miejsce:
Kornelia Berny i Weronika Żądło    - ZS nr 3 w Kwaczale


II miejsce:
Ewelina Kubica – ZS nr 1 w Alwerni

III miejsce:
Monika Lusowicz - ZS nr 3 w Kwaczale i Żaneta Zaporowska - ZS nr 1 w Alwerni

Wyróżnienia  :

    Natalia Lech i Karolina Heród  - ZS nr 1 w Alwerni
Wszyscy pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.
Komisja stwierdzła bardzo wyrównany poziom prezentacji. Jurorzy pragną także podkreślić dużą wagę stroju recytatorów i rekwizytów, które wpływają na ogólne wrażenie i odbiór przez widzów. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu: Pani Magdalenie Kędziora ( z ZS nr 3 w Kwaczale), Pani Kindze Koteckiej – Berny , Pani Iwonie Kulawik ( z ZS nr 1 w Alwerni) i Pani Ewelinie Kasprzyk( z ZS nr 1 w Alwerni). Ponadto Komisja uważa, że konkurs ten powinien być kontynuowany w latach następnych, ponieważ mobilizuje on uczniów do samodzielnej pracy i motywuje do uczenia się języka angielskiego. Samorządowy Ośrodek Kultury był organizatorem oraz fundatorem nagród i wyróżnień. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok. 

<< KLIKNIJ BY ZOBACZYC WIECEJ ZDJEC

<< powrot