Tadeusz Tchórz

Imprezą towarzyszącą obchodom Swięta Konstytucji 3 Maja był wernisaż malarstwa pana Tadeusza Tchórza - artysty z Kielc. ( na zdjęciu - pierwszy zlewej). Jednym z gości był major Włodzimierz Wowa Brodecki, przyjaciel pana Tadeusza, często przez niego portretowany. Podczas wernisażu można było kupić książkę autorstwa Ryszarda Dzieszyńskiego pt. "Wowa Brodecki jeździec pamięci" i otrzymać specjalną dedykację z autografem głównego bohatera. Zwiedzającym wystawę gościom zagrał na skrzypcach Michał Kuglin, który specjalnie panu majorowi zadedykował pieśń "Czerwone maki". Prace pana Tadeusza można oglądać w naszej galerii do 28 maja.

TADEUSZ TCHÓRZ
Urodzony w 1946 roku w Babimoście na Ziemiach Odzyskanych. Ukończył w Kielcach Liceum Technik Plastycznych, a 1986 roku uzyskał dyplom Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku - malarstwo w pracowni prof. Rajmunda Pietkiewicza.

Jego liczne prace, głównie o koniach znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Austrii Australii, Finlandii, Francji, Niemczech USA, Włoszech, a także Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, oraz w Muzeum Okręgowym w Białej Podlasce. W pracy pedagogicznej prowadził zajęcia z rysunku i malarstwa w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Artysta brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych zorganizowanych przez krajowe i zagraniczne placówki kultury.

<< ZDJĘCIA Z WERNISAŻU

<< powrot