Konkurs recytatorski
nagrodzeni w tegorocznym konkursie, od lewej: Oliwia Taborska - II m., gimnazjum, Karolina Krupczyńska - III m., gimnazjum, Aleksandra Fiba - wyróżnienie, szkoła podstawowa, Anna Zelech - II m., szkoła podstawowa, Jakub Kolasiak - wyróżnienie, szkoła podstawowa, Weronika Tomaszek - III m., szkoła podstawowa, Martyna Dyba - I m., szkoła podstawowa i Nadia Krzyżak - I m., gimnazjum.


15 marca 2012 roku w naszej Galerii "A" odbył się etap miejsko-gminny Konkursu Recytatorskiego w kategoriach szkoła podstawowa oraz gimnazjum, który wyłonił uczestników etapu powiatowego.
Poziom wykonawców biorących udział w konkursie był wysoki i bardzo wyrównany. Jury miało ciężki wybór, tym bardziej, że każdy z recytujących próbował pokazać się z jak najlepszej strony. Bardzo trudno jest przekazać emocje zawarte w utworze samą interpretacją słowną a to jest jednym z kryteriów oceny recytatora. Ważna jest również dykcja, należy zwrócić uwagę na interpunkcję, więc najlepsi musieli wykazać się naprawdę dużymi umiejętnościami. Z 33 wykonawców do etapu powiatowego zakwalifikowało się 6 osób: 3 ze szkół podstawowych i 3 osoby z gimnazjum.


Jury w składzie :
Pani Małgorzata Wrześniewska - nauczyciel w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini - Pzewodnicząca jury
Pan Sławomir Tomaszek - nauczyciel języka polskiego, LO Chrzanów
oraz Pan Zbigniew Klatka - Kierownik zespołu Teatru Ludowego "Tradycja" z Okleśnej, autor wielu scenariuszy i reżyser spektakli teatralnych i kabaretowych, radny powiatowy.

Po przesłuchaniu wszystkich wykonawców postanowili przyznać:

W kategorii Szkoła Podstawowa

I nagroda - MARTYNA DYBA ze Szkoły Podstawowej w Regulicach
II nagroda - ANNA ZELECH z Zespołu Szkół nr 2 w Brodłach
III nagroda - WERONIKA TOMASZEK z Zespołu Szkół nr 1 w Alwerni

Wyróżnienia otrzymali:
ALEKSANDRA FIBA - SP Grojec,
JAKUB KOLASIAK - Z.S. nr 1 Alwernia,

Wśród gimnazjalistów najlepsi byli:
NADIA KRZYŻAK z Zespołu Szkół nr 1 w Alwerni - I miejsce
OLIWIA TABORSKA z Zespołu Szkół nr 1 w Alwerni - II miejsce
KAROLINA KRUPCZYŃSKA - z Zespołu Szkół nr 2 w Brodłach - III miejsce

Wyróżnień w kategorii gimnazjum Jury nie przyznało


Na szczególne podziękowania zasłużyli nauczyciele, którzy zauważyli i docenili zdolności i pracowitość uczniów, przygotowując ich do konkursu : Bronisława Wójcik, Renata Kosowska, Adrianna Ciupek z Zespołu Szkół nr 1 w Alwerni, Katarzyna Szala, Joanna Małecka, Barbara Pater z Zespołu Szkół nr 2 w Brodłach, Maria Mąsior, Irena Gądek z Zespołu Szkół nr 3 w Kwaczale, Renata Nowak z SP Okleśna, Justyna Iwanek z SP Grojec, Maria Warzecha z SP Regulice.

Laureaci I, II, i III miejsc będą reprezentować naszą gminę w Trzebini na etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się
30 marca 2012 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini, ul. Kościuszki 70

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni - organizator i fundator nagród etapu miejsko-gminnego Konkursu Recytatorskiego.

<< KLIKNIJ BY ZOBACZYC WIECEJ ZDJEC

<< powrot