Jolanta Fiba

pani Jolanta Fiba z rodziną

Pani Jolanta Fiba ma 36 lat, od 12 lat mieszka w Porębie Żegoty. Przyzwyczailiśmy się do tego, że dzierganiem serwetek zajmują się starsze panie, wypełniając wolny czas na emeryturze. Pani Jola zafascynowała się tą, niewątpliwie trudną sztuką już w szkole podstawowej. W VI klasie postanowiła spróbować swoich sił i zapisała się do szkolnego kółka robótek ręcznych, gdzie nauczyła się podstaw haftu i szydełkowania. W szkole krawieckiej cały czas doskonaliła swoje umiejętności. Nie ukrywa, że nie było jej łatwo. Niestety nie wszystkie panie chcą dzielić się tajnikami tej sztuki. Niektóre wręcz wykonywane przez siebie wzory trzymają w głebokiej tajemnicy. Sama musiała do wszystkiego dochodzić, przyglądając się gotowym serwetkom, kupując czasopisma z przykładowymi wzorami. Bardzo cieszy się z tego, że zaraziła swoją pasją starszą córkę, która zamierza kontynuować tradycję. Będzie mogła przekazać jej wszystko czego się do tej pory nauczyła.
Swojej pasji poświęca każdą wolną chwilę a własnoręcznie wykonane serwety, obrusy, poduszki, dekoracje świąteczne ozdabiają jej dom i często trafiają do rodziny jako prezenty na różne okazje.
Jak sama mówi "Robótki ręczne są bardzo pracochłonne, wymagają wiele cierpliwości i czasu. Jednak efekt końcowy sprawia wiele radości. Wie o tym każdy, kto choć raz próbował swoich sił w hafcie, szydełkowaniu lub dzierganiu na drutach"
Na naszej wystawie można zobaczyć część dorobku pani Jolanty.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

<< powrot