18 - STKA "TRADYCJI"


Reżyserem spektaklu jest Marcin Kobierski, aktor teatru "Bagatela" w Krakowie, który także świetnie dobrał muzykę do spektaklu. Asystentem reżysera oraz autorem scenografii jest Zbigniew Klatka.

Kolejny spektakl w wykonaniu Tradycji i bez wątpienia następny sukces. Z każdą premierą poziom jest coraz wyższy, wszyscy aktorzy bez wyjątku wypadli świetnie w swoich rolach. Bogdan Maślanka jako jeden z zalotników - Podkolesin rozbawiał publiczność do łez.
Dużym sukcesem okazały się dwa debiutanckie występy. Pierwszy świetnie zagrany teatralny debiut to rola Agafii Tichonownej, którą zagrała Krystyna Mazgaj. Kolejnym debiutantem był Rafał Cholewa, który zagrał Koczkariowa, swata Podkolesina.

Pozostałe role zagrali:
Arina Pantelejmonowna ciotka Agafii - Kazimiera Sadowska
Swatki:
Fiokła I - Zofia Sądecka
Fiokła II - Irena Przejczowska
Służąca Duniasza - Maria Ciupek
Jajecznica - Wacław Płonka
Żewakow - Andrzej Romański
Anuczkin - Bronisław Przejczowski
Starikow - Kazimierz Mazgaj
Pantelejew - Józef Szymocha,
oraz służący Podkolesina Stiepan - Krzysztof Jochymek.
przez cały spektakl "przewija" się chór upiornych panien młodych w składzie: Janina Orzeł, Stanisława Przejczowska, Zuzanna Świder i Genowefa Gał.

Suknie ślubne podarował Salon Mody Ślubnej Kambelina z Chrzanowa p. Mirosławy Warzechy, piękny żyrandol i inne elementy scenografii - państwo Zofia i Krzysztof Grondalczykowie. Dźwiękiem i oświetleniem zajęli się Marek Zieliński i Roman Woźniak.

Podczas uroczystej premiery swój jubileusz 80-lecia obchodzili długoletni aktorzy Tradycji pani Józefa Tomasiczek i Stanisław Goliński.

Po spektaklu zaproszeni goście gratulowali dotychczasowych sukcesów a także składali 18-stkowe życzenia. 4 grudnia bowiem Teatr Ludowy Tradycja skończył 18 lat. Były torty, kwiaty i prezenty. Wśród nich znalazł się Dowód Osobisty, który na ręce szefa Zbigniewa Klatki wręczył Burmistrz Gminy Alwernia Jan Rychlik. Wśród gości 18-stkowej imprezy pod hasłem "Z Wami wkraczamy w dorosłość" był m. in. Starosta Chrzanowski Adam Potocki, Maria Siuda - wicestarosta, która przekazała także życzenia od Posła Tadeusza Arkita, Marek Skowronek przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni oraz Władysław Tomczyk dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni.


Dowód pełnoletności "Tradycji":


>>ZDJĘCIA ZE SPEKTAKLU<<

<< powrot